Kategórie
 
 
 
 
 

9 Grams Coffee Colombia Organic Nariño Washed

Pražená zrnková káva s jednocestným ventilom. Vynikajúca káva výborná na espresso v novom balení (250g) s jednocestným ventilom a opakovane uzatváreteľným zipom
Kód produktu:9GCCONW250
Výrobca:9 GRAMS COFFEE
Vaša cena: 6,25 € bez DPH
7,50 € s DPH

Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Balenie: 250g zrnková káva
9GCCONW250
Vypredané 7,50 €
Balenie: 1kg zrnková káva
9GCCONW1000
skladom 22,30 €
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: skladom

Colombia Organic Nariño Washed

 

Káva je pestovaná v provincii Nariño v juhozápadnej Kolumbii hraničiacej s Ekvádorom, káva Colombia Organic Nariño Washed sa vyznačuje svojím hladkým telom a orechovou príchuťou. Rastúca oblasť Narino zahŕňa aktívne sopky a veľmi zrážkový terén. Väčšina kávy sa pestuje vo výške od 1 500 metrov do 2 100 metrov nad morom. Sopka nazývaná Galeras vytvorila produktívne pôdy, ktoré robia túto oblasť jednou z najlepších oblastí pre pestovanie kávy v Kolumbii.

Pri zbere je kladený veľký dôraz na  kladen velký dôraz na zber tých najzrelejších kávových čerešní, ktorým je dopriatá 14 hodinová fermentácia. Celý proces je zakončený sušením pod horúcim kolumbijským slnkom. . Na farme se používajú výhradne prírodné hnojivá.

 

Popis:


Roaster: 9 Grams Coffee


Krajina pôvodu: Colombia


Farma: 16 smallholder member´s of Fudam


Odroda: Arabica


Varieta (kultivar): Castillo, Caturra, Colombia


Nadmorská výška: 1600 - 2100 m.n.m.


Region:La Unión, Nariño 


Processing Method: washed


Acidita: stredná


Chuť: sladká, citrónová kyslosť, zamatový pocit v ústach, karamelová a pomarančová príchuť, citrusové plody, čajová ruža


Stupeň praženia: 62 medium light


Vhodná prípravu:

 

  ****    *****    *****   *****     *****

 


 

O všetkých našich kávach, ktoré ponúkame, vieme pôvod, farmu, spôsob spracovania, prístup k životnému prostrediu. V našej ponuke sa snažíme ponúknuť kávy vždy s rozdielnym chuťovým profilom, aby ste mohli ochutnať a spozorovať diametrálne rozdielne chuťové profily. 

Zálaží nám na balení kávy, aby ste ju vedeli doma udržať čo najdlhšie čerstvú. 250g balenie má jednosmerný ventil (po upražení sa uvoľňuje plyn, ktorý by mohol naplniť obal, možnosť prasknutia sáčku napr. pri manipulácii a tento ventil tomu zabraňuje a následne zabraňuje kyslíku dostať sa do balenia) a opätovne uzatvárateľný zip. Jednoducho po príprave kávy si obal zavriete a kávu máte chránenú bez ďalšieho prístupu vzduchu. Pri kilových baleniach používame jednocestný ventil. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia