Kategórie
 
 
 
 
 

9 Grams Coffee Guatemala SHG Extra Prime Washed

Pražená zrnková káva s jednocestným ventilom. Vynikajúca káva výborná na espresso v novom balení (250g) s jednocestným ventilom a opakovane uzatváreteľným zipom
Kód produktu:9GCGEPW250m
Výrobca:9 GRAMS COFFEE
Vaša cena: 4,58 € bez DPH
5,50 € s DPH

Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Balenie: 250g zrnková káva – Medium
9GCGEPW250m
Vypredané 5,50 €
Balenie: 250g zrnkova káva – Medium Light
9GCGEPW250ml
skladom 5,50 €
Balenie: 1kg zrnková káva – Medium
9GCGEPW1000m
Vypredané 18,00 €
Balenie: 1kg zrnkova káva – Medium Light
9GCEPW1000ml
skladom 18,00 €
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: skladom

Guatemala SHG Extra Prime

Guatemala bola do roku 2011 najväčším producentom kávy v Strednej Amerike. Od Roku 2011 je to Honduras.  Naopak v celovosvetovom rebríčku jej patrí 10.miesto. Pestujú sa tu hlavne odrody  Typica, Bourbon a Caturra, ale taktiež aj Maragogype, ktorej spoznávacím znakom sú obrovské zrná.

 

O výrobcovi

ASDECAFE (Asociación Sostenible de Café de Guatemala) je združením s viac ako 1000 členmi. Je to skupina niekoľkých družstiev  v regiónoch Huehuetenango a Quiche, ktoré pestujú kávu na vrchole pohoria Cuchumatanes. Malé družstvá sú obrábané tradičnými, väčšinou mayskými obyvateľmi, pôvodnými poľnohospodármi. Spoločne pracujú na udržateľnom podnikaní a venujú sa čistému životnému prostrediu a sociálnym iniciatívam. Úspešne zapojili do výroby kávy mladých poľnohospodárov a ženy, aby udržiavali stálu a zaručenú vysokú kvalitu kávy. ASDECAFE je v súčasnosti certifikovaný výrobca  pre ekologické výrobky a Fairtrade. Taktiež sa snažia zaručiť technickú pomoc a financovanie pre menšie družstvá a tým si vybudovať dobré a spoľahlivé obchodné vzťahy medzi zákazníkmi v Amerike a  v Európe.

 

Popis:


Roaster: 9 Grams Coffee


Krajina pôvodu: Guatemala SHG


Odroda: Arabica


Región:  Huehuetenango and Quiche (San Antonio Huista, Todos Santos, San Pedro Nectaf, El Chajul)


Výrobca: ASDECAFÉ


Varieta (kultivar): Catuai, Bourbon, Pache, Catimor


Nadmorská výška: 1400 - 1800 m.n.m.


Zber: Január - Apríl


Processing Method: fully washed


Aróma / chuť : vyvážená telo, sladké mandle, sušené ovocie, sladkokyslý záver


Acidita: stredná


Stupeň praženia: medium light 62, medium 53,5Vhodná prípravu:

 

  *    ****    *   ****     *****

 


 

O všetkých našich kávach, ktoré ponúkame, vieme pôvod, farmu, spôsob spracovania, prístup k životnému prostrediu. V našej ponuke sa snažíme ponúknuť kávy vždy s rozdielnym chuťovým profilom, aby ste mohli ochutnať a spozorovať diametrálne rozdielne chuťové profily. 

Zálaží nám na balení kávy, aby ste ju vedeli doma udržať čo najdlhšie čerstvú. 250g balenie má jednosmerný ventil (po upražení sa uvoľňuje plyn, ktorý by mohol naplniť obal, možnosť prasknutia sáčku napr. pri manipulácii a tento ventil tomu zabraňuje a následne zabraňuje kyslíku dostať sa do balenia) a opätovne uzatvárateľný zip. Jednoducho po príprave kávy si obal zavriete a kávu máte chránenú bez ďalšieho prístupu vzduchu. Pri kilových baleniach používame jednocestný ventil. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia