Kategórie
 
 
 
 
 

Zelená káva Ethiopia Sidamo GR1 Natural 1kg

Zelená zrnková káva, pripravená na praženie
Kód produktu:ZKESGRW
Výrobca:9 GRAMS COFFEE
Vaša cena: 14,00 € bez DPH
16,80 € s DPH

Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Vypredané

Ethiopia Sidamo GR1 Natural

 

Od roku 2008 sa okolo 90% úrody predáva cez Ethiopia Commodity Exchange (ECX), špeciálne kávy s označením GR1, ktoré sa radia ku najvyššej kvalite z etiópskych káv. Väčšina káv z Etiópie je skupovaná zbernými stanicami alebo družstvami od miestnych poľnohospodárov, ktorí nosia zelenú kávu do týchto staníc, odkiaľ je následne predávaná a exportovaná do celého sveta. Táto káva Etiópia je vyvážaná cez ECX (etiópske komoditné burzy). 

Až donedávna sa požadoval predaj kávy pestovanej malými držiteľmi a družstvami v Etiópii, kde sa klasifikovali podľa všeobecnej oblasti, kvalitatívnych stupňov (stupeň 1-5). V marci roku 2017 predseda Etiópie schválil reformu umožňujúcu spolupracujúcim umývacím staniciam (Mill) priamo vyvážať svoju kávu, čo umožňuje oddelenie najvyšších množstiev kávy, vyššie ceny pre poľnohospodárov a zvýšenie uznania kávy, zaradenie medzi najlepšie na svete.

 

Popis:


Roaster: 9 Grams Coffee


Krajina pôvodu: Ethiopia


Odroda: Arabica


Varieta (kultivar): Heirloom


Nadmorská výška:1500 - 2000 m.n.m.


Region: Sidamo


Farma: Haileslassie Ambaye


Zber: Júl - December


Processing Method: natural


Acidita: stredná


Chuť: citrón, karamel, nektarinka, sladký pocit v ústach


Stupeň praženia:  


Vhodná prípravu:

Grade 1: najvyššia kvalita kávy.

 

Vhodná prípravu:

 

  *    ****    *   ****     *****

 


O všetkých našich kávach, ktoré ponúkame, vieme pôvod, farmu, spôsob spracovania, prístup k životnému prostrediu. V našej ponuke sa snažíme ponúknuť kávy vždy s rozdielnym chuťovým profilom, aby ste mohli ochutnať a spozorovať diametrálne rozdielne chuťové profily. 

Zálaží nám na balení kávy, aby ste ju vedeli doma udržať čo najdlhšie čerstvú. 250g balenie má jednosmerný ventil (po upražení sa uvoľňuje plyn, ktorý by mohol naplniť obal, možnosť prasknutia sáčku napr. pri manipulácii a tento ventil tomu zabraňuje a následne zabraňuje kyslíku dostať sa do balenia) a opätovne uzatvárateľný zip. Jednoducho po príprave kávy si obal zavriete a kávu máte chránenú bez ďalšieho prístupu vzduchu. Pri kilových baleniach používame jednocestný ventil. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia